Dzisiaj Sobota, 18 Sie. 2018 rok    Imieniny Helena, Ilona, Boguslaw

Login / E-mail

Hasło

Zarejestruj się! Nie pamiętasz hasła lub loginu?

News / Film / TV

KidModels.pl 2012-06-03

Nie potrafię usiedzieć w miejscu.

  Foto: TVN / Radek Orzeł. serial „ Na Wspólnej”

Joanna Jabłczyńska
 - aktorka, piosenkarka i dziennikarka w programach młodzieżowych. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku w zespole dziecięcym „Fasolki”, następnie wystąpiła w programie „Tik-Tak”.
Przez wiele lat prowadziła program dla dzieci „Teleranek”.
Joanna Jabłczyńska ma na swoim koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych, mogliśmy podziwiać umiejętności taneczne aktorki w programie „Taniec z gwiazdami” oraz wokalne w III edycji programu „Jak oni śpiewają”.                                                                     
Prezentujemy dzisiaj wywiad z Panią Joanną, zobaczcie jak odpowiedziała na pytania zadane przez użytkowników portalu KidModels.pl 

Oskar 5 lat - Jak rozpoczęła się Pani przygoda z aktorstwem?

J.J. Gdy miałam 8 lat rodzice zapisali mnie do zespołu dziecięcego "Fasolki".
Pewnego dnia poszłam w zastępstwo za chorą koleżankę na casting do filmu dubbingowego, przyjęli mnie, ponieważ szukali głównie śpiewającego dziecka. Po tej roli dostałam pierwszą propozycję zagrania w filmie - w "Dziadach" w reżyserii Englerta. Ta rola również opierała się na śpiewie. Potem byłam polecana do kolejnych ról, aż Tato zapisał mnie do Agencji Aktorskiej. Od tego momentu zaczęłam chodzić na castingi do kolejnych produkcji.

Iwona 16 lat - Jakie ma Pani ciekawe przygody związane z castingami? Czy zawsze wychodziła Pani obronną ręką z zadań aktorskich?

J.J. Na castingach zawsze wyróżniałam się naturalnością i tym, że buzia mi się nie zamykała:) Zadania aktorskie lubiłam i nigdy niczym mnie nie zaskoczył reżyser castingu. Natomiast, jeśli chodzi o przygody, to tak się w moim życiu układało, że gdy chciałam rezygnować z udziału w castingu np. z powodu zbyt dużej liczby uczestników, zawsze dostawałam rolę o którą się staraliśmy.

Liwia 8 lat - Czy jest rola, o której Pani marzy?

J.J.  Główna :) Lubię, gdy rola wiele ode mnie wymaga. Im wyżej postawiona poprzeczka, tym lepiej!

Nicole 13 lat - Czy podoba się Pani aktorstwo? Czy wolałaby Pani wykonywać inny zawód?

J.J.
Staram się robić w życiu tylko to, co sprawia mi przyjemność. Aktorstwo sprawia mi ogromną przyjemność, ale przyznam, że również fascynujący jest dla mnie zawód prawnika. A mój wymarzony zawód, to zawód Żony Prezydenta. Wszystko przede mną :)

Nicole 13 lat - Jakie dałaby Pani rady osobie, która w przyszłości chciałaby zostać aktorką?

J.J. Radzę traktować aktorstwo, jako hobby, zainteresowanie, a kształcić się w innym kierunku. Aktorstwo, to bardzo niepewny zawód. Polecam uczestniczenie we wszystkich możliwych przedstawieniach, konkursach recytatorskich i innych artystycznych przedsięwzięciach organizowanych w szkole, czy w domu kultury. W każdej dziedzinie "trening czyni mistrza".

Ola 11 lat - Czy aktorstwo jest trudne i czy castingi są męczące?

J.J. Aktorstwo dla jednego może być trudne, dla innego zupełnie łatwe. Wszystko też zależy od roli i ekipy z którą się pracuje. W moim przypadku, aktorstwo sprawia mi ogromną przyjemność, a trudne jest czasami bardzo wczesne wstawanie i długie godziny pracy... czasami na mrozie. Jak wspomniałam wyżej castingów nie lubię i unikam ich. Męczące jest czekanie w kolejce, a już na samym castingu ciężko wczuć się w graną rolę, gdy często nie mamy partnera do grania i stoimy na środku pustego studia.

Weronika 10 lat - Jakie to uczucie być sławnym?

J.J. Zazwyczaj bardzo przyjemne. Spotykam się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Są jednak chwile, kiedy chciałabym być nierozpoznawalna, szczególnie, gdy wychodzę gdzieś z Przyjaciółmi.

Monika 12 lat - Jest Pani świetną aktorką, pięknie Pani tańczy, śpiewa, uprawia sporty, czy jest coś, czego Pani nie potrafi?

J.J. Usiedzieć w miejscu :)

Sylwia 9 lat - Czy ma Pani męża i dzieci?

J.J. Tylko w serialu:) W życiu prywatnym ani Męża, ani Dzieci nie posiadam.

Konrad 13 lat - Jak najlepiej ćwiczyć dykcje?

J.J. Polecam czytanie fragmentu tekstu z korkiem od wina zaciśniętym między zębami. I powtórzę jeszcze raz: "Trening czyni mistrza".

Dziękuję za ciekawe pytania i trzymam kciuki za przyszłych aktorów!:)   


 

Aby przeglądać i dodawać komentarze,
musisz się zalogować.

Copyright © 2012-2018 Inbornmedia Sp. z o.o. | Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu

O nasRegulaminPolityka ochrony prywatnościFAQ/PomocReklamaKontakt z nami
Witamy na portalu KidModels.pl
Dołącz do nas!
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki prywatności cookies. Ukryj informację.