Plan zdjęciowy to wyjątkowe miejsce dla dziecka. Uczy się ono nowych rzeczy, a zainteresowanie nim wokół na planie jest ogromne. Każdy z członków produkcji stara się, aby dziecko czuło się na planie jak w domu. Od samego początku otrzymuje wsparcie asystenta reżysera lub asystenta produkcji. Taka osoba czuwa cały czas nad tym, aby młody aktor czuł się dobrze i nie stresował się przed samym wejściem przed kamerą.

W przypadku osób nieletnich czas realizacji z nimi zdjęć jest o połowę krótszy niż czas realizacji z dorosłym człowiekiem. Dzieci mogą przebywać na planie do 6 godzin, Dorosły zaś może przebywać do 12 godzin. Dlatego też ekipy produkcyjne starają się poznać dziecko z aktorem współgrającym przed realizacją produkcji, aby nie tracić czasu na poznawanie się młodego aktora z aktorami starszymi oraz na łamanie barier, które bywają czasami ciężkie i czasochłonne.

Chcielibyśmy również przypomnieć, iż dla dziecka to ogromna przygoda, ale też ogromne doświadczenie i idący za tym stres. Starajmy się przygotować dziecko do tego zajęcia i w stu procentach upewnić się czy dziecko jest gotowe na taką zabawę, która faktycznie jest pracą.