W dobie Koronawirusa, który dopadł całe społeczeństwo znienacka popularne stały się castingi online, które rozwinęły się wraz z rozwinięciem cyfryzacji i internetu. Wiele osób zastanawia się jak tak na prawdę wygląda taki casting i czy ma on rację bytu w dzisiejszych czasach. Na drugie pytanie możemy od razu odpowiedzieć twierdząco.

Ten nowoczesny i innowacyjny proces powoduje to, iż osoby uczestniczące we wcześniej wspomnianych castingach przede wszystkim nie tracą czasu na oczekiwanie w długich kolejkach. Korzystając z opcji castingów online możemy wygrać casting i tym samym zagrać w serialu, filmie lub reklamie nie wychodząc z domu. Zapewne teraz pojawiło się w Twojej głowie pytanie: jak wziąć udział w takim castingu? To proste. Wejdź w zakładkę castingi znajdź interesujący Ciebie casting, a następnie wyślij swoje zgłoszenie.

Najczęściej w pierwszym etapie należy wysłać swój opis oraz zdjęcia, w kolejnych etapach są to nagrania video z odegraniem scenki lub połączenie online i rozmowa z produkcją przez kamerkę internetową wraz z rodzicami. Stosowane są różne praktyki. Nie zmienia to faktu, iż ostatnim etapem castingu jest spotkanie z ekipą produkcyjną, jest to etap kamerowy na który zapraszane są osoby najbardziej pasujące do roli. Na ten etap castingu zapraszani są finaliści, bywa tak, że na ten etap zapraszanych jest tylko 3 aktorów, ale bywa i tak, że pojawi się na tym etapie 10 osób.

Nie trać czasu, zgłoś się na casting już teraz!