Pisaliśmy w dwóch poprzednich wpisać jak najlepiej przygotować się na castingi oraz na co zwrócić uwagę przed jak i w trakcie samego przesłuchania. Otrzymaliśmy od Was pytanie idealne czyli „Jak wygląda casting?”. Jest to bardzo dobre pytanie jednakże w tym przypadku możemy rozpisać się ogólnikowo. Jak sporo z Was potwierdzi każdy casting wygląda troche inaczej. Wszystko jest też uzależnione od produkcji czy jest to reklama, serial, film, spektakl teatralny, talent show lub casting na statystę. W tym ostatnim przypadku zdarza się tak, że możesz wygrać casting nie wychodzą z domu, ponieważ wystarczy tylko wysłać swoje zdjęcie, krótki opis oraz doświadczenie. W przypadku wcześniej wymienionych niż statystowanie przykładów casting wygląda troche inaczej.

 

Otóż casting odbywa się przeważnie w kilku etapach. Pamiętajcie, iż kolejność etapów oraz ich obecność na drodze castingowej może się zmienić i być różna lub w ogóle może któryś z nich się nie pojwić.

 

1 etap to wysłanie zgłoszenia w którym zawarta będzie informacja o zainteresowaniu danym castingu wraz z krótkim opisem oraz zdjęciami (czasami również należy dołączyć wideo w którym opowiadamy o sobie).

 

2 etap to przesłuchania z ekipą produkcyjną oraz reżyserem. Na ten etap najcześciej dostaje się zaproszenie po pozytywnym przejściu 1 etapu. Podczas tego etapu przeprowadzony jest krótki wywiad oraz wykonywane są zdjęcia Twojej osoby wraz z realizacją wideo podczas którego odgrywa się kilka improwizowanych scenek.

 

3 etap to próbne zdjęcia. W tym przypadku jest już wybrana cała ekipa aktorów. Na tym etapie odgrywane są dobrane rolę ze scenariusza. Jeżeli reżyser oraz ekipa produkcyjna oceni Twoje zdolności aktorskie pozytywnie znajdziesz się w obsadzie produkcji. 

 

Tak jak wcześniej pisaliśmy są to 3 główne etapy, które mogą, ale nie muszą być realizowane przed produkcję. Wszystko uzależnione jest od wielkości oraz rodzaju przedsięwzięcia.

 

Zapraszamy do zakładki „castingi” na platformie www.kidmodels.pl ! Zapisz się na casting już dziś! Trzymamy kciuki!