Drukuj
Kategoria: PORADY
Odsłony: 188

 

Wiele osób wybierających się na casting do filmu, serialu tudzież przedstawienia teatralnego zastanawia się co zrobić, aby dobrze wypaść przed kamerą. Mamy dla Was kilka rad, które pozwolą Wam się lepiej przygotować do castingu. Nie mniej jednak trzeba pamietać, iż poszczególne castingi rządzą się własnymi prawami. NIe ma co się rozpisywać! Zaczynajmy!

 

Przede wszystkim przyjdź na casting przygotowany. Dowiedz się do jakiej produkcji odbywa się casting i kogo reżyser poszukuje. Zorientuj się czy ekipa produkcyjna prosi o nauczenie się jakiejkolwiek kwestii. Jeżeli takowa sytuacja nastąpi naucz się go, tak aby nie wyglądało to na wyuczoną na pamięć kwestię. Wiele osób pracujących przy castingach mówi, iż najgorszą sytuacją dla uczestników castingach jest poszukiwanie w głowie tekstu podczas przesłuchania. 

 

Kolejną radą jest naturalność. Zwróćcie uwagę na to jak wychodzicie z domu na przesłuchanie. Bądźcie naturalni, nie charakteryzujcie się na castingi, to rola innych ludzi - Wy idziecie tam po to, aby zdobyć wymarzoną rolę, nie pracę charakteryzatora. Idź ubrany neutralnie, bez krzykliwego makijażu.

 

Przed samym castingiem zrelaksuj się. Uwierz w siebie i nie stresuj się tym co będzie. Skup się na odegraniu roli i bądź cierpliwy. W tym zawodzie cierpliwość to ogromna umiejętność. Castingi, plany zdjęciowe trwają czasami wiele godzin. Ciężko będzie pracować przed kamerą w momencie kiedy będziecie zdenerwowani.

 

W naszym kolejnym wpisie przeczytacie kolejne rady, które dla Was przygotowujemy!

 

Zapraszamy do zakładki „castingi” na platformie www.kidmodels.pl ! Zapisz się na casting już dziś!