Norbert Legieć - producent muzyczny, autor tekstów oraz wokalista urodzony w 2003 roku wykonujący muzykę future pop, dance pop, edm oraz future house. W 2019 roku swoimi produkcjami zachwycił współpracowników Martina Garrixa. Wydał 4 single "Feelin'me", "Another High", "Holiday", "Learn to let go". Na początku 2020 roku dostał się do polskich preselekcji konkursu Eurowizji.

 

1. Jesteś na rynku muzycznym stosunkowo niedługo, jednak zdobyłeś już doświadczenie, które spowodowało, że możesz już ocenić w pewnym stopniu jak wyglada rynek muzyczny w naszym Kraju. Czy mógłbym powiedzieć co Cię najbardziej zaskoczyło w tym biznesie?

 

Zaskoczyło mnie to, że tak na prawdę to praca, a nie zabawa. Trzeba włożyć wiele wysiłku, aby muzyka trafiła do szerszego grona tym bardziej samemu bez wsparcia wytwórni. Produkcja muzyki, stworzenie tekstu, promocja, wywiady, sesje zdjęciowe, realizacja klipów. Sporo jest tych czynników. Na szczęście stworzyłem super team z którym pracuje od początku i są fajne efekty wspólnej pracy.

 

2. Dlaczego wybrałeś tę drogę, a nie zostałeś na deskach musicalowych?

 

Musicale są bardzo fajną odskocznią, jednak na dłużą metę chciałbym wydawać muzykę i występować jako Norbert Legieć. Zawsze marzyłem o solowej karierze: fani, duża scena, własne wizualizacje, pomysły. To jest mój cel do którego dążę.

 

3. Jaka jest różnica pomiędzy występowaniem w musicalach a występowaniem z własnym repertuarem w telewizji?

 

Ogromna! Jedyne co łączy obydwie rzeczy to dźwięki i muzyka. W musicalach masz styczność z ogromną publicznością na żywo, występujesz zgodnie ze scenariuszem, masz ogromny team z którym robisz 2 godzinny spektakl. Występ w telewizji to inna bajka, na antenie występujesz przez 5 minut, jeden lub dwa wykony i koniec. Podczas występów w telewizji nie widzisz odbiorców, masz wrażenie, że występujesz w kameralnym gronie, a tak na prawdę ogląda Ciebie mnóstwo osób w całej Polsce. Mimo to występowanie w telewizji jest mniej stresujące.

 

4. Jesteś najmłodszym uczestnikiem tegorocznych Eurowizyjnych preselekcji. Emisja programu z Twoim udziałem odbędzie się na antenie TVP 2, 16 lutego. Dlaczego zgłosiłeś się do preselekcji? Jak się czujesz stojąc koło Artystów z ogromnym bagażem doświadczeń i równocześnie będąc najmłodszym uczestnikiem?

 

Tak to prawda jestem jednym z najmłodszych uczestników. Jest to ogromne wyróżnienie stanąć na jednej preselekcyjnej scenie z ludźmi, którzy mają tak ogromne doświadczenie muzyczne. Wracając do pytanie głównego. Zgłosiłem się do tegorocznych preselekcji, ponieważ od zawsze chciałem spróbować swoich sił w tym konkursie. Czynnikiem wiodącym wysłania zgłoszenia było miejsce odbywania się tegorocznej Eurowizji. Uwielbiam Holandię to dzięki niej rozpoczęła się na poważnie moja muzyczna przygoda. Stwierdziłem, że to w pewnym sensie znak i tak oto tarasie w Hiszpanii po realizacji klipu do singla "Learn to let go" wysłałem zgłoszenie.

 

5. Co poleciłbyś młodym osobą, które pragną rozpocząć swoją przygodę w muzyce? Na co mają zwrócić uwagę i przede wszystkim jaki pierwszy krok mają zrobić?

 

Przede wszystkim bądźcie odważni, nie bójcie się pokazać swoich produkcji, wokali szerszej publiczności. Chwalcie się i dzielcie swoimi talentami! Trzymam za Was kciuki! Nie bójcie się!