Doniu Producent muzyczny, raper, autor tekstów. Związany jest z hiphopową grupą Ascetoholix. Na swoim koncie ma wiele hitów m.in. "Przestrzeń", "Halo Kochanie", "Uciekaj", "Skarby". W 2016 roku był autorem eurowizyjnego hitu Olivii Wieczorek pt. "Nie zapomnij". Założyciel Sadowsky & Grabowski Music.

 

1. 11 lutego rozpoczynasz swoją przygodą z nowym projektem S&G Music. Z tego co już się dowiedzieliśmy będzie to projekt w którym wspólnie z Robertem Sadowskim będziecie pomagali w tworzeniu i promowaniu muzyki młodym artystom jak i tym którzy na rynku istnieją od kilkunastu lat. Możesz coś więcej na temat projektu powiedzieć.

 

Od wielu lat staram się wspierac młodych ludzi w dążeniu do muzycznych celów: instrumentalistów, wokalistów i wokalistki . Nie tylko pisząc dla nich utwory ale też często też zapraszałem ich do własnych kompozycji, to fantastyczne uczucie móc podzielić się doświadczeniem. Z Robertem chcemy powstawić na odświeżanie znanych kompozycji ale też autorskie projekty, tak aby eksponować walory polskich melodii, tradycji ale tez być otwartym na trendy. Sadowsky&Grabowski to nie wytwórnia, to raczej label dla ludzi którzy lubią dzielić się muzyką i dobrą energią. Pisać, komponować, tworzyć z ludzmi ktorych znamy ale też ktorych poznamy dopiero. To nowe wyzwanie a nie ma nic ciekawszego niż odkrywanie nowych ról które pisze dla nas życie. To świetna przygoda!

 

2. W latach dwutysięcznych, miałeś wtedy 19/20 lat, wtedy sam królowałeś na listach przebojów. Od dłuższego czasu zauważyliśmy, że pomagasz zaistnieć młodym wykonawcom. Dlaczego postanowiłeś zamienić się rolami i to młodym twórcom dać szanse na karierę? Mało jest osób na rynku muzycznym, które wspierają i dają szanse.

 

Oczywiście staram się pomagać na ile pozwalają mi obowiązki. Polska muzyka ma olbrzymią siłę, media społecznościowe, TikTok, Spotify, Tidal zmieniają wiele dzieciaków w twórców dzięki telefonom, instrumentom, talentowi. Warto ich wspierać, ponieważ każda pasja wypełnia czas i to procentuje w rozwoju młodego człowieka. Muzyka często ratuje życie! Prawda jest też taka jak sami zauważyliście, duże koncerny czychają na młodych tworców, odzierają ich często z niezależności, rzadko kto wyciąga dłoń do zdolnych dzieciaków tłumacząc co warto a czego nie warto robić. Ale tworcy muszą tego naprawdę chcieć, z nikogo bez uporu, pracy i talentu nie zrobi się gwiazdy. Jeśli ktoś twierdzi inaczej - jest w dużym błędzielub chce tylko błysnąć na kilka tygodni w sieciach społecznościowych. Jeśli chodzi o szanse - to ja ich nie daję, to każdy z młodych artystow musi dac je sobie sam, musi postawić na muzykę jesli chce odnieść sukces. Wspominam też początki kariery Sylwii Grzeszczak, ktora z Liberem występowała na naszych pierwszych albumach - koprodukowałem utwory, opiekowałem się nią jako menager do 2010 roku i dbalem o trasy koncertowe, nagrania, kontakty z wytwórnią itp. i już wtedy czułem jak wielka odpowiedzialność spoczywa na osobach blisko artysty, na tych ktorzy zabezpieczają ich samych. W końcu sam jestem wykonawcą. Cieszę się że jej kariera toczy się dalej w bardzo dobrym kierunku. Kibicuję też wszystkim niesamowitym wykonawcom z którymi przyszło mi współpracować przez ostatnie lata.

 

 

3. Byłeś w ekipie Eurowizyjnej Olivii Wieczorek w 2016 roku podczas konkursu Eurowizji Junior. Jak wspominasz tamten konkurs?

 

Fantastyczne doświadczenie, konkurs odbywał się na Malcie, w centrum Valetty - gdzie przyjechała czołówka młodych wokalistów z Europy. Różne talenty, umiejętności, rodzice i dzieciaki pełne nadzieji ale też znające swoją wartość i dbające o detale występów. Napisałem dla Olivii tekst do utworu "Nie zapomnij" ktory wygrał polskie preselekcje. Cieszę się że rok 2019 i 2020 przyniosły tyle sukcesów młodych wokalistek Viki Gabor czy Roxy - to prawdziwy wysyp talentów. Również dobrym kierunkiem jest pisanie utworów anglojęzycznych. To stawia nas nareszcie w jednej linii z artystami z innych krajów - aby walczyć o atencję słuchaczy na całym świecie - bez barier.

 

4. Jakie rady dałbyś naszym użytkownikom, którzy dopiero próbują swoich sił w castingach do produkcji filmowych oraz muzycznych?

 

Doradzanie w tak ważnych dla Was kwestiach jest niezmiernie trudne. Staram się wyjaśniać, często pomagać zrozumieć pewne mechanizmy i rozwiązania w muzyce, karierze czy szczegółach produkcji muzycznej czy koncertach. Jednak w stosunku do dzieciaków mam jedną radę : pracuj, ucz się, słuchaj bardziej doświadczonych i pytaj, pytaj...i ćwicz. Bez pracy, talent tylko jeden na milion się obroni. Trzymam za Was kciuki.

 

5. Czy w najbliższym czasie planujesz rozbudować swoje doświadczenie z młodymi artystami?

 

Jako Sadowsky & Grabowski na pewno mamy już plany związane z współpracą z kilkoma artystami z kraju, chcemy też angażować ich do ciekawych wydarzeń muzycznych i telewizyjnych. Tworzenie , kompozycje i przede wszystkim łączenie różnych artystów ze sobą to nasze największe wyzwanie. Wierzymy że aranżacje, pomysły producenta i wokalisty to jedna ścieżka, którą warto podążać aby kreować i odkrywać. Melodie i pozytywna energia to miejsce w ktorym możemy się z Wami spotkać - jeśli masz talent, jeśli wierzysz w siebie - na pewno się uda!

 

LINK do najnowszego klipu. Doniu feat. Sadowsky - Pytam czy zatańczysz:

https://youtu.be/1Pu-MUcZX28