News / Film / TV

Wywiad z Iloną Wrońską

autor: Ania_Pina

 

Kim chciała Pani zostać, gdy była dzieckiem ?


Gwiazdą filmową i tancerką. O tym marzy chyba większość małych dziewczynek.
Chciałam być także KOKO NENE, do tej pory nie wiem co to jest. Prawdopodobnie jakaś postać telewizyjna z tamtego okresu.

Jak zrodziła się Pani aktorska pasja?

Aktorstwo zaczęło być moja pasja w Studium wokalno-aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bardzo chciałam być wtedy aktorka scen muzycznych. Jednak po roku studiowania okazało się ze moje chęci i predyspozycje skierowane są w kierunku dramatu. Zdałam egzaminy do PWST we Wrocławiu i tam na dobre zakochałam się w teatrze

Jak wspomina Pani szkołę teatralną?

Początki były trudne. Daleko do domu, tęsknota za znajomymi z muzycznego, za morzem…ale na szczęście okazało się, że Wrocław to też piękne miasto, wspaniali ludzie na roku i nowe znajomości, a nawet przyjaźnie, które trwają do dziś.

Czym różni się praca w teatrze od pracy przed kamerami? Czy to prawda,  że teatr jest szlachetniejszy?

W teatrze szlifuję swój warsztat. Poza tym używam  innych środków wyrazu. Coś trzeba powiedzieć mocniej, podkreślić gestem i tak przekazać widzom, żeby w ostatnim rzędzie usłyszeli. Poza tym kontakt z publicznością jest bezcenny. Natomiast oko kamery jest czułe i nie lubi teatralności, więc staram się wprowadzać pewną naturalność, najtrudniej jest znaleźć granice prawdy w tych bardzo emocjonalnych scenach. I wiem, że efekt zagranej sceny nie zależy tylko ode mnie, ale jeszcze od osoby, która odpowiednio to zmontuje.

Skąd wziął się pomysł na założenie klubu Wkręt?

Z glowy mojej drugiej polowy;)

Mówi się, że aktorstwo to niepewny zawód- po wielkiej roli może nadejść kilka miesięcy zastoju, Wkręt to stabilne zabezpieczenie czy raczej… kolejna niewiadoma?

Raczej kolejna niewiadoma, w której pokładamy duże nadzieje. 

Miejsce klubu nie jest chyba przypadkowe, znajduje się on przy Wytwórni Filmów na Chełmskiej, czy to artystyczne miejsce?

Takie właśnie staramy się stworzyć. Dlatego zapraszamy kabarety, kapele jest też stand-up w środowe wieczory.

Czy znajduje Pani czasem czas na relaks, jak on wygląda?

Mój relaks to wanna pełna gorącej wody. Slowo ‘’gorącej ‘’jest bardzo istotne. Wtedy jestem pewna, że moje dzieci nie wejdą do wody i mam tę chwilę tylko dla siebie. Słowo ‘’chwila’’ też jest dość ważne w tym przypadku-woda szybko stygnie, a dzieci tylko na to czekają ;)

Czego można Pani życzyć na Nowy Rok?

Żeby ta woda była dłużej gorąca ;)

Dziękuję za wywiad!

   
                                                        Foto: TVN / Radek Orzeł. serial „ Na Wspólnej”

Udostępnij na

Wasze komentarze

Aby przeglądać i dodawać komentarze,
musisz się zalogować.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki prywatności cookies.